Av Tüfeği Performansı Nasıl Olmalıdır?

Av Tüfeği Performansı Nasıl Olmalıdır?

Yıllardır kullanılan ve bir o kadar süredir kullanılmayan av tüfekleri zamanla eski performanslarını kaybeder ve hedefi tutturma yüzdesi yıllar geçtikçe düşer. Bir de işin içine bakımsız ve temizlenmeyen tüfekler girince tetiğin çekilmesi gibi durumlarda hedef oldukça zor tutturulur. Tüfek bakım yağları, ince pamuklu bez, bulaşık teli, pas sökücü sıvı, harbi gibi malzemelerin temin edilmesiyle başlayacak bakım oldukça önemlidir. Sizlere tavsiyemiz belirli periyotlarla bakım ve temizliği yapmanız olacaktır.

Av tüfeklerinin performansının düşmemesi adına her zaman için bakıma dikkat edilmeli ve hoyratça kullanımlardan kaçınılmalıdır. Her ne kadar sağlam malzemelerden üretiliyor olsa da sürekli olarak darbeye maruz kalan tüfeklerin mekanizmasında kaymalar görülecek ve eski performansını kaybedecektir. Tüfeği gerek kullanırken gerekse parçalarından ayırırken mekanizmasına zarar vermemeye mutlak surette dikkat etmelisiniz.

Namlu ve fişek yatağı çok önemlidir. Ava çıkarken bu bölgelerin boş olmasına ve temiz kalmasına dikkat ettiğinizde performansı uzunca bir süre korumuş olursunuz. Av tüfeği performansı ilk alındığı gibi kalmayabilir. Bu sürenin olabildiğince uzun olabilmesi adına bakımlara dikkat!

sponsor reklam

Benzer Yazılar

E Sigara Satın Al

E Sigara Satın Al

Cephe Kaplama

Cephe Kaplama

Sanayi Mutfak Ekipmanları ve Ürün Kalitesi

Sanayi Mutfak Ekipmanları ve Ürün Kalitesi

Baffle Tavan Nedir?

Baffle Tavan Nedir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir