Mantolama Yaptırmak Pahalı Mı?

Mantolama Yaptırmak Pahalı Mı?

Expande (Genleştirilmiş) Polistiren yani  izolasyon malzemeleri, genleşmiş polistiren (EPS) köpüklerini tanımlamak için kullanılır; Bununla birlikte, ‘strafor‘ aslında “ısı yalıtımı” ve el sanatları uygulamaları için yapılmış kapalı hücreli “polistiren köpük” için ticari bir terimdir. EPS köpük ısı yalıtım levhası herhangi bir genleşmiş polistirenin herhangi bir formu için doğru terimdir.

izolasyon, en kısa tanımıyla, bir yapının dış yüzeyinin ısı yalıtım özelliği olan malzemeler ile kaplanması işlemidir. Günümüzde yeni inşa edilen her yapı için olmazsa olmaz bir program durumuna gelen mantolama (izolasyon), istenildiğinde eski yapılara da rahatça uygulanabilmektedir.

Mantolama nedir ve ne işe yarar sorusuna en kısa net yanıt: mantolama ısı yalıtımı ve enerji verimliliği sağlamaktadır. Hem hane başına hem de ülke genelinde enerji verimliliği konusuna katkı sağlıyor. Mantolama işlemleri, tabii ki malzemeler konusunda ve teknik uygulamalar konusunda çeşitlilik göstermektedir. Her teknik kendi içerisinde özel birtakım detayları barındırmaktadır. Malzemelerin uygulanma şeklinden ve hangi malzemelerin kullanılmasından itibaren birbirleriyle ayrışmaktadırlar.

Bu yazımızda dış cephe kaplama modellerine ya da çeşitlerine değinmekten kaçınıyoruz. Bunun yerine işlem süreci içerisinde yer alacak olan kişilerin merak ettikleri diğer bir konuya değinmek istiyoruz. Mantolama fiyatları nasıl ve pahalı mı? 2021 yılının özel rakamlarını sizlerle bu yazımız içerisinde paylaşıyor olacağız.

2021 yılında mantolama yaptırmak isteyenler m2 birim olarak 3cm başına 45.00 TL + KDV şeklinde ödeme yapmaktadırlar. 4 cm olduğunda ise bu miktar 51.00 TL + KDV şeklinde olacaktır. Mantolama süreçleri içerisinde fugalı mantolama levhası fiyatları referans alınmaktadır. Fiyat araştırmasını daha detaylı yapmak isterseniz de tabii ki ürünlerin fiyatlandırmalarına daha yakından bakabilirsiniz.

Isı yalıtımı amacıyla gerçekleştirilmekte olan mantolama süreçlerinde, bütçenize uygun olan programları seçebilirsiniz. Enerji verimliliğini sağlamasıyla birlikte aynı zamanda mimari açıdan da evinizi, iş yerinizi daha zevkli bir yere çevirebilirsiniz. Özellikle duvar panelleri kullanımı söz konusu olduğunda, çok farklı malzemeler görebiliyoruz. Ahşap görünümlü olanları ise en moda olan malzemeler arasında yerini almaktadır. Aynı şekilde taş görünümlü ya da tuğla görünümlü olan duvar panellerinden de bahsedebiliriz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

E Sigara Satın Al

E Sigara Satın Al

Cephe Kaplama

Cephe Kaplama

Sanayi Mutfak Ekipmanları ve Ürün Kalitesi

Sanayi Mutfak Ekipmanları ve Ürün Kalitesi

Baffle Tavan Nedir?

Baffle Tavan Nedir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir