Mutlu Beraberliklere Muhteşem Alyanslar

Mutlu Beraberliklere Muhteşem Alyanslar

Alyans, kadın ve erkeğin beraberliğinin sonsuzluğunu bununla beraber sevginin, sonsuz mutluluğun, sonsuz beraberliğin, sonsuza kadar birlikteliğin sembolu ve belirtisi olarak asırlar boyunca geçmiş tarihimizde yerini almıştır. Mısırlılar geçmişteki firavunlar devrinde erkek ile kadın arasındaki birlikteliği gösteren ilk yüzüğü (Alyans) yedikleri ve hastaları iyileştirmekte kullandıkları organik bitkilerin saplarını kullanarak üretmişlerdir. İlk yüzük yani ilk alyans aslında yuvarlak değildi ama su nasıl şekil alabiliyorsa bir kap içinde, yüzükte parmağın şeklini almaya başlamış zamanla!

Evlilikten sonra veya evlenirken hem kendilerini daha bağlı tutmak hemde dışarı evli olduğunu belirtmek için düşünülmüş ve kullanmışlardır. Yüzüğün yuvarlak olmasının bir diğer nedeni de hiç bitmeyen beraberliği (birlikteliği) ve aşkın çok kutsal bir şey olduğunu herkese göstermektedir. Başka bir bakış açısıyla baktığımızda da mısırlılar tarihte, özellikle firavun zamanlarına dayanan bir tarihte sol elde 4. parmağından insanın kalbine kadar aralıksız ve kesilmeden giden birkaç tane damar (Vena Amoris- aşk damarı) olduğuna inanıyorlar ve bu inancıu kutsal bir inançmış gibi nesilden nesile aktarıyorlardı.Şuan günümüzde tüm sevgililerin el ele tutuşmasının sebebi belki bu nedenler dolayı olabilir. Aynı şekilde parmaklarına alyans takmaları da bununla ilgili olabilir.

Bu inanışın alyansın bu parmağa takılmasında çok fazla yeri vardır.Evliliğin güçlenmesindeki bir işaret olarak asırlar boyu birçok değerli ve pahalı materyal kullanılmıştır. Pırlanta ise Alyans’dan farklı olarak üretilmeye ve satılmaya ilk olarak 1477 yılında Avusturya Arşıdükü Maximilian’ın Burgonyalı Mary’ye hediye ettiği yüzük ile başlamıştır ve bu ilk satışın değeri tarihte çok büyüktür. O çağlarda erkekler Alyans takmıyorlardı fakat günümüzde pırlantalı Alyans’ı kadınlar, sade ve üstüne bir şey katılmamış Alyans ise erkekler tarafından tercih ediliyor. Alyans, insanların ömürleri süresince en uzun süre kullandıkları takılardan biridir. Bu sebeple seçerken birçok şey göz önünde tutmamız gerekmektedir. İlk önce Alyans alırken aldığınız modelin ve markanın metaline karar vermemiz gerekiyor. Şuan ki tarihimizde çoğunlukla altın tercih ediliyor ve sürekli parmağınızda olacak bir takının karakterinizi de yansıtması önemli konulardan biridir.Bunun için vakit ayırmalı bu konuda asla taviz vermemeli ve sevginizin,sevgilinizin hakkında asla erteleme yapmamalısınız. Unutmamak gerekir ki Alyans aranızdaki sevginin,aşkın ve ömür boyu sürmesini istediğimiz mutluluğunuzun bir işareti olacaktır. Tercihinizi istediğiniz gibi yapın! Hayatınız boyunca elinize takacağınız bir Alyan’ın değeri çok önemlidir ama bir takının rahat kullanılabilir olması da çok önemli bir faktör olduğu için kararınızı verirken sadece modeline veya metaline değil, markasına (dayanıklılık) bakmanız sağlığınız için önemli bir faktördür.

Evliliklerin tek ve sonsuza dek sürecek simgesi olan Alyans’ın anlamından son kez sizlere bahsetmek istiyoruz. Aşık iki insanı sonsuza dek birbirine bağlayan ve genelde sol elde 4. Parmağa takılan yuvarlak şeklinde yüzüklerdir. Birbirine aşık iki insanı sonsuza dek bitmeyen sevgi, sonsuz mutluluk, sonsuz beraberlik ve sonsuz bağlılık ile birbirlerine bağladıkları yüz yıllar boyunca söylenmiştir. İlk olarak alyansın cinsine yani altın mı, gümüş mü, pırlanta mı ona karar verilmelidir ve verdikten sonra güvenilir, işine iyi yapan bir kuyumcuya ya da güvendiğiniz bir internet sitesinden yüzük modellerine bakmaya başlayabilirsiniz. Geçmişte tek renk seçeneği ve altın olarak üretilen Alyans’lar değerini kaybetmeye başlamıştı ama artık günümüzde alyansları farklı renklerin bir araya getirilerek yapılan modellerini de bulabilirsiniz. Alışverişine gittiğiniz zaman sizde fark edeceksiniz ki bir çok mağazada çok yüksek fiyatlara satıldığını göreceksiniz.

Bu yüzden de bütçenize en uygun alyans almak için size kaliteli pırlantanın adresi ‘yı size öneririz.

sponsor reklam

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir