Veri Kurtarma Şirketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Veri Kurtarma Şirketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Harddiskiniz, flash belleğiniz bozuldu ve içeriğinde vazgeçemeyeceğiniz veriler bulunuyor. Bu noktada yapılabilecek en akıllıca hareket cihazın vidalarına, içeriğine, yazılımına dokunmadan doğrudan bir veri kurtarma şirketine götürmek olacaktır. Kullanıcıların büyük bir bölümünün öncelikle internetten edindiği bilgilerle müdahale etmeye çalıştığı ve cihazı daha zor bir duruma soktuğu defalarca yaşanmış bir durumdur.

Teknik bilginiz yok ise; bozulan harddiske sizin yapabileceğiniz bir şey olmadığını bilmelisiniz. Bu noktada ilk yapmanız gereken şey cihazı alıp profesyonel bir şirkete götürmek yaşadığınız durumdan bahsetmek olacaktır. Yaşanılan olayın hikayesinin de önemli olması nedeniyle bozulma sürecinden biraz bahsetmeniz gerekebilir. Sonrasında yapılacak analizlerle hangi verilerin kurtarılıp hangilerinin kurtarılamayacağı gözler önüne serilir.

Daha önce veri kurtarma hizmeti almamış olabilirsiniz. Yaşadığınız şehir de dahil olmak üzere ülke genelinde araştırmalar yaparak bu alanda hizmet veren şirketleri inceleyebilir bu konuda bir araştırma yapabilirsiniz. Yakın çevrenizde daha önce böyle bir hizmeti alıp memnun kalan birileri var ise; onlardan hangi şirket olduğunu öğrenmeniz araştırma sürecini daha da kolaylaştıracaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Akıllı Ev Aletleri

Akıllı Ev Aletleri

Iqos Elektronik Sigara

Iqos Elektronik Sigara

Geçmişten Günümüze Kepenk Sistemleri

Geçmişten Günümüze Kepenk Sistemleri

Şömine Modelleri 2021

Şömine Modelleri 2021

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir